گردهمایی اول: تهران ۸۶
مهر ۲۹, ۱۳۹۶
گردهمایی سوم: تبریز ۸۸
مهر ۲۹, ۱۳۹۶

گردهمایی دوم: یزد ۸۷

جشن دوم

انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران با همکاری انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری چند استان دیگر، جشن راهنمایان را به مدت دو روز در استان یزد برگزار کردند. ۳۰۰ نفر از راهنمایان از استان‌های اصفهان، کرمان، تهران، خراسان، خوزستان، کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل، رنج سفر به هزینه خودشان! را متحمل شدند و در شهر یزد گرد آمدند تا به بهانه برگزاری جشن، حضور خود را در صنعت گردشگری به اثبات برسانند.
به جرات می‌توان گفت که تاکنون هیچ صنفی از فعالان صنعت گردشگری، این گونه (بدون هیچ حمایت دولتی و با صرف هزینه از جیب خودشان) در شهر دیگری جمع نشد‌ه‌اند تا از حقوقشان دفاع کنند.

یادآوری این نکته بسیار مهم است که ثبت روزی به نام روز راهنمایان گردشگری در تقویم کشور، ایده‌ای بود که از طرف انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران مطرح شد. به زودی انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری، اتحادیه خود را تشکیل می‌دهند و برای اهداف بزرگ‌تر آماده می‌شوند. پس…

.۳۰۰ نفر از راهنمایان سراسر ایران در تور پیاده روی بافت تاریخی یزد و شهرهای میبد و خرانق شرکت کردند و تمامی برنامه ها نیز کاملا طبق زمان­بندی انجام شد.
در این جشن سید مسعود سید حسنی ( دبیر همایش ) زندگی خود را وقف این همایش کرد و هر چه داشت گذاشت وسط؛حتی خانه یکی دیگر از بچه های راهنمای یزد شده بود خوابگاه و دفتر مرکزی هماهنگی­های همایش!(از ایمان و احسان زارع واقعا ممنونم)
از گزافه گویی بیزارم، تنها می­خواهم بگویم هر چه داریم از خود داریم که …………………؟؟!!