, ,

هجدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان در گرجستان: ثبت نام در موعد اول

هجدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان در گرجستان: ثبت نام در موعد اول

پس از برگزاری چشمگیر هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در ایران، نوبت به گرجستان رسیده است. هر دو سال یکبار، راهنمایانی از سرتاسر دنیا برای تجدید دیدار، مراودات کاری، مباحث صنفی، انتخاب هیئت مدیره جدید و بازدید از یک مقصد دیگر در قالب کنوانسیون جهانی راهنمایان طی چند روز دورهم جمع می­شوند.

راهنمایان گردشگری محترم خواهشمند است در صورت تمایل برای شرکت در هجدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان در گرجستان (۲۱ الی ۲۷ ژانویه ۲۰۱۹) ضمن دریافت معرفی­نامه­ای از انجمن استانی خویش نسبت به ثبت نام در موعد اول اقدام فرمائید. لازم به ذکر است که معمولاً ثبت نام در موعد اول با قیمت کمتری انجام می­گیرد. به علاوه، شاید در موعد دوم ظرفیت خالی موجود نباشد. موعد اول ثبت نام بین تاریخ ۲۱ فوریه الی ۲۱ ژوئن اعلام شده است. شما باید با رجوع به وب سایت https://wftga2019.com/member-registration و انتخاب نوع حضور در کنوانسیون ثبت نام فرمایید. پنج نوع حضور در سامانه معین شده که اصولاً یک نوعِ آن شامل حال شما به عنوان عضوی از کانون راهنمایان گردشگری می­شود: Member

برای اطلاع شما انواع ثبت نام یا حضور بدین شرح هستند:

EXBO : اعضای هیئت مدیره فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری (که پنج نفر هستند)

Delegates: اعضای هیئت مدیره­ کانون­های راهنمایان گردشگری از سراسر دنیا که عضو فدراسیون هستند. این اعضا به عنوان نمایندگان کشورشان در مجمع عمومی و جلسات شرکت می­کنند.

Members: کلیه راهنمایان گردشگری در ایران که عضو کانون انجمن­های صنفی کارگری راهنمایان گردشگری سراسر کشور هستند.

Non-Members: هر یک از راهنمایانی که عضو کانون نیستند و یا فعالین و مسئولین حوزه گردشگری

Accompanying persons:  هر فردی که به همراه یکی از چهار دسته مذکور در کنوانسیون شرکت خواهد کرد.

با انتخاب نوع حضور(یکی از پنج دسته)، نوع اتاق و هتل و اقامت در روزهای بیشتر، هزینه سفر شما مشخص شده و باید آن را پرداخت نمایید. اطلاعات کامل در وب سایت درج شده است.

, ,

یازدهمین مراسم روز جهانی راهنمایان گردشگری در ایران

یازدهمین مراسم روز جهانی راهنمایان گردشگری در ایران
کانون انجمنهای صنفی کارگری راهنمایان گردشگری سراسر کشور

یازدهمین گردهمایی سالانه راهنمایان گردشگری: کرمانشاه
یازدهمین مقصد راهنمایان گردشگری امسال در کرماشان بود. طی برنامهای چهار روزه بیش از چهارصد و پنجاه راهنمای گردشگری با جاذبهها کرمانشاه آشنا شدند. انجمن صنفی راهنمایان کرمانشاه و اعضای متعددی از کانون راهنمایان طی بازهای نه ماهه برای برگزاری این گردهمایی تلاش کردند. همچون روال سالهای قبل، پیگیری دغدغههای صنفی در نشست خبری با حضور مسئولین کشوری، برگزاری کلاسهای آموزشی و دعوت از میهمانان ویژه بخش قابل توجهی از این گردهمایی بود. در نشست خبری جناب آقای کوچک نژاد، رئیس فراکسیون گردشگری مجلس حضور داشتند. یکی از چندین کلاس آموزشی با حضور پروفسور هنکلمن، باستان شناس هلندی برگزار شد. پرفسور کزازی و گلزاری میهمانان فرهنگی، آقایان رفیعی(ریاست انجمن صنفی دفاتر ایران)، صدیقی(مدیر روابط عمومی جامعه تورگردانان ایران)، خادم الرضا (بازرس جامعه تورگردانان) و شعبانی(مدیریت تورهای ایرانگردی روما پرواز) از میهمانان صنفی بودند.
معرفی جاذبههای گردشگری، تاریخی و فرهنگی غنی کرمانشاه برنامه روزهای اول و دوم(اول و دوم اسفند) این گردهمایی بود. روز سوم مختص به برنامههای آموزشی و نشست خبری و نهایتاً پیام گردهمایی، حمایت از کرمانشاه بود. آرش نورآقایی در شب سوم پیام این گردهمایی را به همگان اعلام کرد”پایمردی راهنما برای پایداری کرمانشاه”. روز چهارم که همان روز اختتامیه بود؛ مراسم با تجلیل و تشکر از راهنمایان نمونه کشوری، میهمانان ویژه، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه و انجمن صنفی محترم کرمانشاه به پایان رسید. لازم به ذکر است که نگرانیهای زیادی برای حضور در استان بعد از زلزله بود اما با نظر مسئولین استانی این گردهمایی برگزارشد. راهنمایانی که در این گردهمایی حضور داشتند هزینه ساخت هفت کانکس برای هموطنانمان در سرپل ذهاب را پرداخت کردند.
سومین مجمع عمومی سال ۱۳۹۶ و ششمین انتخابات بازرس کانون انجمنهای صنفی کارگری راهنمایان گردشگری سراسر کشور
در حاشیه یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر کشور در کرمانشاه، سومین مجمع نوبت عادی کانون راهنمایان کل کشور در محل سالن آناهیتای هتل پارسیان مورخ سوم اسفند ۱۳۹۶ با حضور نمایندگان انجمنهای صنفی راهنمایان گردشگری از بیست و دو شهر طی پنج ساعت برگزار شد. نمایندگان استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،اردبیل،اصفهان،البرز،تهران،خوزستان، خراسان رضوی، زنجان، مازندران، مرکزی، فارس، کاشان، کردستان،کرمان،کرمانشاه،گیلان، قم، قشم, هرمزگان،همدان و یزد.
در این مجمع دستورات از پیش تعیین شده (گزارش عملکرد هییت مدیره، گزارش بازرس، پیگیری مصوبات دو مجمع سال ۱۳۹۶ ) به همراه انتخابات سالانه بازرس انجام شد.
مجمع عمومی فوق العاده کانون انجمنهای صنفی کارگری راهنمایان گردشگری سراسر کشور
این مجمع درسالن آناهیتای هتل پارسیان کرمانشاه مورخ سوم اسفند ۱۳۹۶ با حضور نماینده محترم وزارت کار از تهران، اعضای هییت مدیره کانون و نمایندگانی از بیست و دو انجمن صنفی راهنمایان از شهرهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،اردبیل،اصفهان،البرز،تهران،خوزستان، خراسان رضوی، زنجان، مازندران، مرکزی، فارس، کاشان، کردستان،کرمان،کرمانشاه،گیلان، قم، قشم, هرمزگان،همدان و یزد برای اصلاحاتی در اساسنامه تشکیل شد. تمامی موارد بررسی شد و به تایید نماینده وزارت کار و اعضای محترم مجمع رسید.

,

دوم اسفند (۲۱ فوریه) روز جهانی راهنمایان گردشگری فرخنده

برآمد باد صبح و بوی نوروز

به کام دوستان و بخت پیروز

مبارک بادت این سال و همه سال

همایون بادت این روز و همه روز

به امید روزی که گردشگری پایدار جایگاه واقعی خود را در میان همه ایرانیان بیابد

,

کرمانشاه در آرزوی تبدیل شدن به مقصد گردشگری است

,

دبیرکانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور: استقبال هدفمند راهنمایان گردشگری از گردهمایی یازدهم در کرمانشاه

دبیرکانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور تاکید کرد: گردهمایی راهنمایان گردشگری، در راستای اتحاد و ارتباطات موثر صنفی  برای دستیابی به اهداف صنعت گردشگری بوده و به همین دلیل همواره با استقبال گسترده همراه می شود.

به گزارش روابط عمومی “کانون انجمن های صنفی کارگری راهنمایان گردشگری سراسر کشور”، حسین دهقان با اشاره به آمادگی کرمانشاه برای برگزاری یازدهمین گردهمایی راهنمایان کل کشور گفت: انتخاب کرمانشاه در تیرماه سال جاری انجام پذیرفته و این در حالی است که باهمراهی کامل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه و محوریتِ انجمن صنفی راهنمایان گردشگری آن استان، برگزاری این رویداد در مهرماه گذشته قطعی شد.

دبیرکانون تاکید کرد: تمامی توان و نیروی کانون راهنمایان، انجمن صنفی کرمانشاه، سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری و بخش خصوصی استان در ‌راستای برگزاری هر چه بهتر این رویداد به کار گرفته شد بطوری که حتی وقوع حادثه تلخ زلزله نیز خللی در انگیزه مسئولان گردشگری، برای برگزاری این گردهمایی در این استان وارد نکرده است.

وی افزود: بلافاصله بعد از وقوع زلزله، برای برآورد شرایط و امکان برگزاری گردهمایی با مسئولان استانی و انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمانشاه مذاکره  شد تا در صورت لزوم محل برگزاری گردهمایی تغییر کند، اما تاکید مدیرکل سازمان میراث فرهنگی استان کرمانشاه و حتی فرماندار سرپل ذهاب بر این بوده که نباید این فرصت از استان کرمانشاه گرفته شود.

دبیرکانون با اشاره به اینکه از یکم تا چهارم اسفندماه همزمان با روز جهانی راهنمایان گردشگری، ‌استان کرمانشاه میزبان راهنمایان است، افزود: باید یادآوری کنیم که فلسفه برگزاری این رویداد گردشگری، تنها یک تور برای آشناسازی راهنمایان با منطقه نیست، بلکه این حرکت در مسیر انسجام راهنمایان گردشگری در کل کشور، بالفعل کردن پتانسیل های گردشگری میزبان و همچنین دستیابی به اهداف صنفی راهنمایان است.

وی همکاری کانون راهنمایان در کنار انجمن صنفی  و سازمان میراث فرهنگی استان کرمانشاه را سه ضلع مثلثی عنوان کرد که در تلاش برای برگزاری هر چه بهتر یازدهمین گردهمایی، فعالیت قابل توجهی را به انجام رسانده اند و در ادامه تصریح کرد: همه عوامل  در تلاش هستند تا با برگزاری این رویداد ، از یک سو موانع و مشکلات پیش روی عرصه گردشگری در سطح کشور و به ویژه منطقه کرمانشاه هر چه بیشتر شناسایی شده و از سوی دیگر بستر را برای حضور صاحب نظران، کارشناسان، مسئولان و به ویژه بخش خصوصی در این گردهمایی فراهم آورند.

 به گفتۀ دهقان، برگزاری هر گردهمایی نه تنها فرصتی برای توانمندسازی هریک از انجمن های سراسر کشور است بلکه یکی از مهم ترین دستاوردهای این گردهمایی جمع کردن سلسله عوامل اثرگذار در سفر، همانند نقش ارگان ها در بهبود امکانات و هم سوسازی بخش خصوصی در حوزه هایی همچون رستوران و هتل برای بهبود صنعت گردشگری در یک منطقه است. این یکی از توانمندی های راهنمایان گردشگری است که هر سال به منصه ظهور می رسد.

دبیر کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور با تاکید بر این که مجموع فعالیت های زنجیروار صنف راهنمایان منجر به تحقق گردهمایی های پیشین شده است، افزود: بطور حتم تجربیات گذشته منجر به پختگی عملکرد انجمن ها در گردهمایی کرمانشاه و سایر رویدادهای پیش روی این صنف می شود و امیدواریم همچون سالهای گذشته با استقبال راهنمایان از این رویداد، شاهد اتحاد هر چه بیشتر راهنمایان گردشکری برای دستیابی به اهداف صنفی باشیم.

 

, ,

‘آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۹۶ در کرمانشاه”

بدین وسیله آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده اسفند ۹۶ به آگاهی کلیه اعضای کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور می رسد:

نشست صمیمانه مدیر سعدآباد و اعضای انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران

امروز یکشنبه ۱۰ دی ماه، دکتر کیا پارسا مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با اعضا و مسئولین انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران دیدار و گفتگو نمود.
به گزارش روابط عمومی سعدآباد؛ در این جلسه که با حضور دکتر کیا پارسا مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و ده نفر از اعضا و هیئت رییسه انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران برگزار شد، نمایندگان انجمن صنفی راهنمایان گردشگری یک به یک دیدگاهها، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را جهت ارتقاء جایگاه سعدآباد در بین سایتهای گردشگری کشور و جهان و افزایش مخاطب و کسب رضایتمندی آنان بیان نمودند.
در این جلسه، پارسا ضمن ابراز خرسندی از این نشست صمیمانه گفت: “مجموعه سعدآباد صرفا یک موزه نیست بلکه مجموعه ای از کاخ ها، موزه ها، فضای سبز و اقلام و اشیاء جذابی است که برای اغلب مردم خسته کننده نیست و بسیاری از گروههای مخاطب، چندین بار در سال از این مجموعه بازدید میکنند.”
مدیر مجموعه سعدآباد به تغییرات مثبت آتی در راستای تکنولوژی های روز دنیا دراین مجموعه اشاره کرد و گفت: “فازهای ابتدایی سیستم فروش اینترنتی بلیط مجموعه سعدآباد از طریق وبسایت این مجموعه به پایان رسیده و این مهم به زودی راه اندازی خواهد شد همچنین سعدآباد با مشاوره یک شرکت اروپایی، پیش ازآغاز سال جدید به سیستم اودیو گاید مجهز میشود.”
اپلیکیشن سعدآباد با GPS و اطلاعات کاخ موزه ها، رخدادها و ….، نصب چتر wifi بر روی سعدآباد، راه اندازی کیوسک پرداخت در هر موزه و سرویس حمل و نقل تشریفاتی و در شان سعدآباد، از سایر برنامه های در دست اجرا در مجموعه سعدآباد است که پارسا در این نشست به آن اشاره کرد.
وی به اقدامات صورت گرفته مبنی بر راه اندازی مجدد موزه کودک، احیای زمین تنیس، سالن بولینگ و ارتقاء کیفیت مجموعه های پذیرایی در سعدآباد اشاره نمود و با دعوت از راهنمایان گردشگری به حضور و برپایی برنامه های مشترک فرهنگی در سعدآباد گفت: “برپایی تورهای تخصصی نظیر طبیعت گردی، پرنده نگری و…، و همایش های و رویدادهایی که در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران موجب ارتقاء کیفی و کمی حضور گردشگران در مجموعه سعدآباد شود، مورد حمایت همه جانبه این مجموعه خواهد بود.”
درپایان این نشست مقرر گردید نتایج این جلسه مقدماتی در قالب یک کارگروه بشکل تفاهم نامه و به عنوان یک سند راهبردی تدوین شده و در آینده نزدیک شاهد همایش فراگیر حوزه راهنمایان تور گردانان استان تهران با محوریت و میزبانی مجموعه سعدآباد انجام پذیرد.
https://t.me/saadabadmultimedia/160

@saadabadpalace

آموزش زبان چینی

کمیته آموزش انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران و مرکز متخصصین ایران و چین برگزار می نماید: