برگزاری دوره عملی و کاربردی راهنمایان  (Hands on Tourist guiding HoT)  برای اولین بار در ایران به زبان فارسی

 

با همکاری کمیته آموزش کانون راهنمایان و موسسه آموزشی خانه سفر ، برای نخستین بار دوره­های آموزشی بین­المللی HoT به زبان فارسی، زیرنظر و با مجوز فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری (WFTGA) برگزار می­شود.

این دوره 56 ساعته بصورت عملی و تئوری بر اساس سرفصل­های استاندارد جهانی به زبان فارسی برگزار می گردد و در پایان دوره، گواهینامه از طرف فدراسیون جهانی راهنمایان برای متقاضی صادر می­شود.

 الف) مهارت های عملی:

سمینار ارتباط سمعی- بصری شامل مهارت­های ارائه، خودارزیابی، سازمان­دهی دانش و تنظیم برنامۀ تور برای مخاطبان

–  راهنمایی تورهای پیاده­روی

–  راهنمایی تورهای موزه

–  راهنمایی تورهای وسیله نقلیه

 ب) مهارت تئوری:

– طراحی و اصلاح برنامه سفر یا گشت­نامه

– مطالعات فرهنگی و دانش کاربردی

– فنون تفسیر میراث

زمان دوره : 10 تا 17 مهر 96 در تهران

Hands on Tourist Guiding

دوره ای برای ارتقاء کیفیت، بالابردن مهارت و توانمندی راهنمایان

اولین دوره HOT به زبان فارسی با همکاری موسسه خانه سفر (بنفشه فراهانی) با حمایت و همکاری کانون در حال برگزارشد، ۱۰ الی ۱۷ مهر در دو گروه ۱۲ نفری.

در ابتدا سوالی در ذهن ما مطرح می­شود: افزون بر آنچه می­دانیم، چه چیزی خواهیم آموخت، اما هر روز کاملتر از روز پیش به خانه باز می­گردیم.

همانگونه که انتظار می­رفت جلسات آموزش بسیار جذاب بود، آموزش، زمانی که بصورت کارگاه عملی برگزار می­شود، بازخورد بهتری دارد و به تبع آن نتایج متفاوت­تری. عجب است که همگی در مواردی که در اجرای یک تور، به خود مطمئن بودیم، مشکل داشتیم و شاید چون می­دانستیم که ضعف ما کجاست به دنبال این بودیم که آیا دیگران هم این ضعف را دارند!!!

در گذر آموزش، در این دوره مسئله رقابت با دیگر راهنمایان مطرح نیست، اینجا درک می­کنیم که هر یک از ما چه میزان به این آموزش­ها همیشه و بطور مداوم نیاز داریم و هیچ زمانی از آنچه می­دانیم نباید به خود غرّه شویم.

امیدواریم که این دوره کماکان ادامه یابد، چرا که هم ­اکنون متقاضیان بسیاری دارد.

پروین توکلی